| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Plug-On |
| Minimum Cable Diameter | 3mm |
| Maximum Cable Diameter | 38mm |
| Color | Black |
| Length | 26.7mm |
| < strong>Width | 7 mm |
| Quantity | 100 |
| Printable | No |
| Material | Polyamide |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behavior | Halogen-free |
| Resistant to | Vibrations |
| Series | WIC |
| Cable Diameter Range | 3 to 38mm |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Standards Met | ELV Compliant, EN 60062, IEC 304, UL 94 V-2 |
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.