| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Thread Insert |
| Indicator | 2 |
| Minimum Cable Diameter | 2mm |
| Maximum Cable Diameter | 2.8mm |
| Color | Red |
| < strong>Length | 3mm |
| Width | 5 mm |
| Quantity | 200 |
| Printable | No |
| Material | Polyamide |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | WIC1 |
| Cable Diameter Range | 2 → 2.8mm |
| Resistant to | Vibrations |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.