| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 5mm |
| Color | Grey |
| Material | Nylon 66 |
| Sleeve Length | 10m |
| Braided | Yes |
| Extensible< /strong> | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 3mm |
| Maximum Cable Diameter | 6mm |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +160°C |
You can search for a different product using the form below.