| Brand | Hirschmann |
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Matching Type | Screw Lock |
| Termination Method | Soldering |
| Body Direction | Straight |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Value | 34 V ac/dc |
| IP Value | IP30 |
| Protected/Unprotected | Unprotected | tr>
| DIN Number | DIN 41524 |
| Series | MAB |
| Enclosure Material | PE |
| Polar Form | 7 + PE |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Contact Coating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Origin | CZ |
You can search for a different product using the form below.