| Brand | Hirschmann |
| Current Value | 16A |
| Plug/Socket | Plug |
| Pole Form | 2P |
| Voltage Value | 250 V ac/dc |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Gender | Male |
| Body Direction | Straight |
| Termination Method | Screwing |
| Series< /strong> | ST |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Origin< /strong> | IN |
You can search for a different product using the form below.