| Brand | Hirschmann |
| Current Value | 16A |
| Plug/Socket | Plug |
| Polar Form | 3P+E |
| Voltage Value | 250 V dc, 400 V ac |
| Mounting Type | Cable Mounting |
| Gender | Male |
| Body Direction | Straight |
| Termination Method | Screw |
| < strong>Series | ST |
| IP Rating | IP54 |
| Color | Gray |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Origin | IN |
You can search for a different product using the form below.