| Brand | HellermannTyton |
| Length | 203mm |
| Width | 4.6mm |
| Color | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tensile Strength | 225N |
| Series | IT50R | tr>
| Maximum Beam Diameter | 44.5mm |
You can search for a different product using the form below.