| Brand | HellermannTyton |
| Length | 210mm |
| Width | 4.7mm |
| Color | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Push Fixing |
| Quantity | 100 |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behavior | Halogen-free |
| Tensile Strength | 355N |
| Series | T80R |
| Maximum Bundle Diameter | 55mm |
| Origin | SG |
You can search for a different product using the form below.