| Brand | Epson |
| Printer Type | Dot Matrix Printer |
| Port | RS232 |
| Dimensions | 76.2 x 42.6 x 12.8mm |
| Weight | 60g |
| Depth | 42.6mm |
| Height | 12.8mm |
| Dots Per Line | 96 |
| Width | 76.2mm |
| Printing Speed | 16cps |
| Columns Per Row | 16 |
| Model | M150 |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.