| Brand | HellermannTyton |
| Color | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 12.9mm |
| Length | 50m |
| Width | 12.9 mm |
| Self-Adhesive | Yes |
| Material | Polyolefin |
| Series | LFPC | tr>
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature< /strong> | +90°C |
| Origin | GB | tr>
You can search for a different product using the form below.