| Brand | HellermannTyton |
| Length | 521mm |
| Width | 7.9mm |
| Color | Black |
| Material | Polyester Coated Stainless Steel |
| Type | Ball |
| Quantity | 50 |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Tensile Strength | 779N |
| Series | MBT20HFC |
| Maximum Bundle Diameter | 152mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.