| Brand | HellermannTyton |
| Length | 150mm |
| Width | 3.5mm |
| Color | Blue |
| Material | Metal Detectable Nylon |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behavior | Self-Extinguishing |
| Tensile Strength | 135N |
| Series | MCT30R |
| Maximum Beam Diameter | |
| strong> | 35mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.