| Brand | HellermannTyton |
| Length | 200mm |
| Width | 4.6 mm |
| Color | Green |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tensile Strength | 225N |
| Series | T50R | tr>
| Maximum Bundle Diameter | 50mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.