| Brand | HellermannTyton |
| Length | 230mm |
| Width | 10.26 mm |
| Color | Black |
| Material | Polyester Coated Stainless Steel |
| Type | Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Tensile Strength | 850N |
| Series | MLT8SSC10 |
| Maximum Bundle Diameter | 60mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.