| Brand | HellermannTyton |
| Length | 330mm |
| Width | 5 mm |
| Color | Metallic |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Type | Releasable |
| Quantity< /strong> | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Tensile Strength | 420N |
| Series | MLT12SS5 |
| Maximum Bundle Diameter | 90mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.