| Brand | HellermannTyton |
| Length | 355mm |
| Width | 13 mm |
| Color | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Quantity | 50 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tensile Strength | 1115N |
| Series< /strong> | CTF250 |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.