| Brand | HellermannTyton |
| Length | 100mm |
| Width | 2.5mm |
| Color | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Push Fixing |
| Quantity | 25 |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tensile Strength | 80N |
| Series | T18RSF |
| Maximum Bundle Diameter | 16mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.