| Brand | HellermannTyton |
| Length | 250mm |
| Width | 7.6mm |
| Color | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Stress Strength | 200N |
| Series | REL250 |
| Maximum Bundle Diameter | 68mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.