| Brand | HellermannTyton |
| Length | 195mm |
| Width | 4.7mm |
| Color | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Releasable |
| Quantity | 25 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Stress Strength | 245N |
| Series | LR55R |
| Maximum Bundle Diameter | 50mm |
| Origin | DE |
You can search for a different product using the form below.