| Brand | HellermannTyton |
| Color | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | 8.4mm |
| Length | 40mm |
| Width | 40 mm |
| Fixing Hole Diameter | 4.1mm |
| Self-Adhesive | No |
| Material | Polyamide |
| Series | Q |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Quantity | 50 |
| Origin | DE |
You can search for a different product using the form below.