| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Binding |
| Indicator | -0 |
| Minimum Cable Diameter | 1.7mm |
| Maximum Cable Diameter | 3.6mm |
| Color | Natural |
| Length | 62.5mm |
| Width | 4.7mm |
| Quantity | 100 |
| Printable | 100 |
| Printable | |
| strong> | No |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | Arrowtag |
| Cable Diameter Range | 1.7 → 3.6mm |
| Resistant to | Flame |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.