| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Binding |
| Indicator | -0 |
| Maximum Cable Diameter | 4.8mm |
| Color | Natural |
| Length | 44mm |
| Width | 19 mm |
| Quantity | 100 | tr>
| Printable | No |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | IT |
| Resistant to | Fire |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.