| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Connecting |
| Maximum Cable Diameter | 4.8mm |
| Color | White |
| Length | 63.5mm |
| Width | 19 mm |
| Quantity | 100 |
| Printable | No | tr>
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behavior | Self Extinguishing |
| Series | IMP |
| Resistant to | Flame |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Origin | US |
You can search for a different product using the form below.