| Brand | HellermannTyton |
| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 15mm |
| Attachment Method | Pushing Insertion |
| Material | Nylon 66 |
| Color | Natural |
| Length | 15mm |
| Width | 5.25 mm |
| Depth | 22.7mm |
| Dimensions [L x W x D] | 15 x 5.25 x 22.7mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.