| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 20mm |
| Color | Silver |
| Material | PP |
| Coupling Length | 25m |
| Braided | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 18mm |
| Maximum Cable Diameter | 21mm | tr>
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature< /strong> | +110°C |
| Fire Behavior | Halogen-free |
| Wall Thickness | 0.95mm |
| Series | Helawrap HWPP |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.