| Brand | HellermannTyton |
| Nominal Diameter | 25mm |
| Material | Galvanized Steel |
| Conductor Type | Flexible |
| Outer Diameter | 26.4mm |
| Color | Black |
| Inner Diameter | 21.1mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP66, IP67, IP68 |
| Thread Size< /strong> | M25 |
| Coating Material | PVC |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Series | LTS |
| Minimum Bending Radius | 100 mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.