| Brand | HellermannTyton |
| Nominal Diameter | 45mm |
| Material | Steel |
| Conductor Type | Flexible |
| Outer Diameter | 45mm |
| Color | Grey |
| Inner Diameter | 38mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP68 |
| Thread Size | M50 |
| Coating Material | PVC |
| < strong>Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Series | NS |
| Minimum Bending Radius | 45 mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Origin | DE |
You can search for a different product using the form below.