| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 29mm |
| Color | Black |
| Material | PET |
| Coupling Length | 15m |
| Braided | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -75°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Fire Behavior | Self Extinguishing |
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.