| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 19mm |
| Color | Black |
| Material | PET |
| Cuff Length | 2m |
| Braided | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 16mm |
| Maximum Cable Diameter | 19mm | tr>
| Minimum Operating Temperature | -70°C |
| Maximum Operating Temperature< /strong> | +125°C |
| Wall Thickness | 0.9mm |
| Series | Helagaine |
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.