| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 50mm |
| Color | Black |
| Material | Polyamide |
| Sleeve Length | 50m |
| Braided | Yes |
| Maximum Cable Diameter | 30500mm |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Fire Behavior | Halogen-free |
| Wall Thickness | 1.1mm |
| Series | Helagaine HEGWS |
| Origin | CN |
You can search for a different product using the form below.