| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 4mm |
| Color | Green |
| Material | Meta-Aramid NOMEX |
| Sleeve Length | 100m |
| Braided | Yes |
| Extensible | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 2mm |
| Maximum Cable Diameter | 4mm |
| Maximum Operating Temperature | +240°C |
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.