| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 30mm |
| Color | Black |
| Material | PET |
| Cuff Length | 5m |
| Braided | Yes |
| Expandable | |
| strong> | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 20mm |
| Maximum Cable Diameter | 40mm |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C | tr>
| Origin | FR |
You can search for a different product using the form below.