| Brand | Yageo |
| Capacitance | 330pF |
| Voltage | 50V dc |
| Package/Case | 1206 (3216M) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Dielectric | NP0 |
| Tolerance | ±5% |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6mm |
| Length | 3.2mm |
| Depth | 1.6mm |
| Height | 0.6mm |
| Series | Standard |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Terminal Type | Surface Mounted |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
You can search for a different product using the form below.