| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 12mm |
| Shrinked Diameter | 4mm |
| Color | Transparent |
| Sleeve Type | Heat Shrink |
| Adhesive Lined Piece | Yes |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Cuff Length | 5m |
| Material | Cross-Linked Polyolefin |
| Flame Retardant< /strong> | Yes |
| Series | HIS-A |
| Origin | CN |
You can search for a different product using the form below.