| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 3.2mm |
| Shrinked Diameter | 1.6mm |
| Color | Transparent |
| Sleeve Type | Heat Shrink |
| Adhesive Lined Part | No |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Sleeve Length | 100m |
| Material | Cross-Linked Polyolefin |
| Halogen-free | Yes |
| Series | TF24 |
| Standards Met | DEFENSE STANDARD, SAE, VG |
You can search for a different product using the form below.