| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Slide Installation |
| Indicator | S |
| Minimum Cable Diameter | 1.8mm |
| Maximum Cable Diameter | 6.3mm |
| Color | Black on Yellow |
| Length | 4.5mm |
| Width | 11.5mm |
| Quantity | 1000 |
| Printable | |
| strong> | No |
| Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Fire Behavior | Self-Extinguishing |
| Cable Diameter Range | 1.8 → 6.3mm |
| Operating Temperature Range | |
| strong> | -65 → +105°C |
You can search for a different product using the form below.