| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 2mm |
| Color | Yellow |
| Material | Silicone Rubber |
| Sleeve Length | 25m |
| Braided | No |
| Minimum Cable Diameter | 2mm |
| Minimum Operating Temperature | -70°C |
| Maximum Operating Temperature | +180°C |
| Fire Behavior | Halogen-free |
| Dielectric Strength | 21kV/mm |
| Wall Thickness | 0.5mm |
| Series | SLPLU 20 |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.