| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Slide Installation |
| Indicator | A |
| Minimum Cable Diameter | 1.7mm |
| Maximum Cable Diameter | 3.6mm |
| Color | Black on Yellow |
| Length | 5mm |
| Width | 5.3 mm |
| Quantity | 250 |
| Printable< /strong> | No |
| Material | Polyolefin |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Cable Diameter Range | 1.7 → 3.6mm |
| Resistant to | Flame |
| Series | Ovalgrip |
| Operating Temperature Range | -40 → +90°C |
| Tensile Strength | 11MPa |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.