| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Slide Installation |
| Indicator | + |
| Minimum Cable Diameter | 4mm |
| Maximum Cable Diameter | 9mm |
| Color | Black on White |
| Length | 5mm |
| Width | 6.8mm |
| Quantity | 250 |
| Printable | No |
| Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Series | Helagrip |
| Cable Diameter Range | 4 → 9mm |
| Resistant to | Acids, Alkalis, Gasoline/Fuels |
| Operating Temperature Range | -65 → +105°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.