| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Slide Installation |
| Indicator | N |
| Minimum Cable Diameter | 1.2mm |
| Maximum Cable Diameter | 2mm |
| Color | Black on White |
| Length | 3.5mm |
| Width | 3.3 mm |
| Quantity | 250 |
| Material< /strong> | PVC |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Cable Diameter Range | 1 → 3mm |
| Series | Helagrip |
| Resistant to | Acids, Alkalis, Gasoline/Fuels |
| Operation Temperature Range | -65 → +105°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.