| Brand | HellermannTyton |
| Fastening Method | Slide Installation |
| Indicator | H |
| Minimum Cable Diameter | 2.5mm |
| Maximum Cable Diameter | 6mm |
| Color | Black on Yellow |
| Length | 4.5mm |
| Width | 4 mm |
| Quantity | 500 |
| Printable | No |
| Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Resistant to | Flame |
| Series | Ovalgrip |
| Cable Diameter Range | 2.5 → 6mm |
| Operating Temperature Range | -65 → +105°C |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.