| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | IGBT Modules |
| RoHS: | Details |
| Configuration: | Single |
| Package/Case: | 62 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Height: | 36.5 mm |
| Length: | 106.4 mm |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Product Type: | IGBT Modules |
| Series: | Diodes IGBT EC2 Module |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity: | 10 |
| Subcategory: | IGBTs |
| Width: | 61.4 mm |
| Part # Aliases: | SP000100768 BYM300A120DN2HOSA1 |
You can search for a different product using the form below.