| Brand | HellermannTyton |
| Thread Size | M25 |
| Maximum Cable Diameter | 18mm |
| Minimum Cable Diameter | 13mm |
| Material | Nylon 66 |
| Color | White |
| Series | NGM |
| IP Value | IP68 |
| Including Lock Nut | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 94 V-2 |
| < strong>Operating Temperature Range | -40 → +100 °C |
| Origin | CN |
You can search for a different product using the form below.