| Brand | HellermannTyton |
| Thread Size | M50 |
| Maximum Cable Diameter | 38mm |
| Minimum Cable Diameter | 30mm |
| Material | Nylon 66 |
| Color | Grey |
| Series | NGM |
| IP Value | IP68 |
| Including Lock Nut | Yes |
| Fire Behavior | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Origin | CN |
You can search for a different product using the form below.