| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | I/O Controller Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package/Case: | mBGA-676 |
| Product: | Mobile Chipsets |
| Supply Voltage - Max: | 1.5 V, 2.5 V, 3.3 V, 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V, 2.5 V, 3.3 V, 5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 96 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | MouseReel |
| Brand: | Intel |
| Code Name: | ICH9 |
| Length: | 31 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 1.5 V, 2.5 V, 3.3 V, 5 V |
| Product Type: | I/O Controller Interface IC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity: | 360 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| TDP - Max: | 4.3 W |
| Type: | ICH, I/O Controller Hub |
| Width: | 31 mm |
| Part # Aliases: | 890310 |
You can search for a different product using the form below.