| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 1.2mm |
| Color | Black |
| Material | Chloroprene |
| Cuff Length | 20mm |
| Expandable | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 1.2mm |
| Maximum Cable Diameter | 2.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +95°C |
| Wall Thickness | 0.7mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.