| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 3mm |
| Color | Black |
| Material | Chloroprene |
| Sleeve Length | 20mm |
| Braided | No |
| Expandable | |
| strong> | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 3mm |
| Maximum Cable Diameter | 6mm |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +95°C | tr>
| Wall Thickness | 0.8mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 94 H-B |
| Series | Helsyn H |
| Quantity | 500 |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.