| Brand | HellermannTyton |
| Cuff Diameter | 5mm |
| Color | Black |
| Material | Chloroprene |
| Sleeve Length | 25mm |
| Extensible | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 5mm |
| Maximum Cable Diameter | 10mm | tr>
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature< /strong> | +95°C |
| Wall Thickness | 1mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.