| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | eMMC |
| Series: | iNAND 7250 |
| Memory Size: | 64 GB |
| Configuration: | MLC |
| Sequential Read: | 170 MB/s |
| Sequential Write: | 300 MB/s |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | SanDisk |
| Dimensions: | 11.5 mm x 13 mm x 1.2 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | eMMC Flash Drives |
| Product Type: | eMMC |
| Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity: | 152 |
| Subcategory: | |
| Sustained Read: | 170 MB/s |
| Sustained Write: | 300 MB/s |
| Tradename: | iNAND |
You can search for a different product using the form below.