| Brand | HellermannTyton |
| Length | 820mm |
| Width | 8.8mm |
| Color | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 50 |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tensile Strength | 780N |
| Series | T150L |
| Maximum Bundle Diameter | 245mm |
| Origin | GB |
You can search for a different product using the form below.